Wymiana okien w kościele

Po długich przygotowaniach i staraniach w maju 2015 roku otrzymałem Wielkopolskiego Wojewódzniego Konserwatora Zabytków zgodę na przystąpienie do wymiany okien witrażowych w kościele parafoalnym. Pierwszy etap prac to wymiana trzech największych okien. Pozostaje jeszcze do wymiany 10 okien.

Parafia Czacz Parafia Czacz  Parafia Czacz  Parafia Czacz  Parafia Czacz  Parafia Czacz  Parafia Czacz  Parafia Czacz  Parafia Czacz  Parafia Czacz  Parafia Czacz  Parafia Czacz  Parafia Czacz

Podczas wyjmowania pierwszego od ołtarza okna natrafiono na stare druki. Ich tekst wskazuje, że pochodzą z czasów I Rzeczypospolitej i dotyczą podatku od spadków i darowizn oraz uposarzenia urzędników.

Parafia Czacz  Parafia Czacz Parafia Czacz Parafia Czacz  Parafia Czacz Parafia Czacz  Parafia Czacz  Parafia Czacz  Parafia Czacz Parafia Czacz

Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy dopomagają w dziele remontu naszej parafialnej świątyni.

Wydrukuj tekst...