Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa 2012 r.

Dnia 15 czerwca 2012 roku w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa odbyła się w Przysiece Polskiej procesja z Najświętszym Sakramentem, w intencji wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy i zaniedbania. Rozpoczęła się przy krzyży stojącym na zbiegu ulic Głównej, Piaskowej i Bruszczewskiej i przeszła ulicą Główną do Sali Wiejskiej. (Zdjęcia urostępniła firma "IWOMART" w Niałka Wielkiego)

Parafia Czacz  Parafia Czacz  Parafia Czacz  Parafia Czacz  Parafia Czacz

Przy posesji Państwa Żaków obok figury Serca Pana Jezusa został ustawiony ołtarz, przy którym odmówiono litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt zawierzenia Sercu Jezusowemu. Po błogoslawieństwie na cztery strony świąta procesja przeszła na boisko przy Domu Wiejskim.

Parafia Czacz  Parafia Czacz  Parafia Czacz Parafia Czacz

Na boisku Ksiądz Proboszcz Kanonik Piotr Markiewicz odprawił Mszę świętą w intencji wynagrodzenia Sercu Jezusowemu za nasze grzechy.

Parafia Czacz  Parafia Czacz  Parafia Czacz  Parafia Czacz  Parafia Czacz

Po Mszy Świętej na sali wiejskiej wszyscy spotkali się przy kawie i cieście - palce licać - takie smakołyki przygotowały Panie z Przysieki Polskiej.

Wydrukuj tekst...