Powiatowe Święto Strażaków Ochotników 2012 r.

W niedzielę 20 maja 2012 roku w Czaczu odbyły się obchody

Powiatowego Święta Strażaków Ochotników.

Po zbiórce pododziałów przy remizie OSP w Czaczu nastąpił przemarsz do kościoła parafialnego w Czaczu.

W progu świętynia poczty sztandarowe, druhów i druhnu OSP oraz zaproszonych gości powitał Ksiądz Proboszcz Kanonik Piotr Markiewicz.

Parafia Czacz  Parafia Czacz  Parafia Czacz  Parafia Czacz

Po rozpoczęciu Mszy świętej przedstawicielki Żywego Różańca złożyłu życzenia Księdzu Proboszczowi z okazji 36 rocznicy święceń kapłańskich

oraz klerykowi z naszej parafii Damianowi Wachowiakowi z okazji przyjęcia święceń diakonatu.

Parafia Czacz  Parafia Czacz

W procesji z darami druhowie OSP Powiatu Kościańskiego ofiarowali dla kościoła w Czaczu bukiet kwiatów oraz świece ołtarzowe.

Parafia Czacz

Wzruszający moment podniesienia - przed Chrystusem obecnym na ołtarzu skłaniają się sztandary dwudziestu pocztów OSP.

Parafia Czacz  Parafia Czacz

Po zakończeniu Mszy świętej dalsza część uroczystości odbyła się na boisku w Czaczu.

Druhny i druhowie OSP otrzymali medale i wyróżnienia za ofiarną działalność dla dobra Ojczyzny.

Parafia Czacz  Parafia Czacz  Parafia Czacz  Parafia Czacz  Parafia Czacz

Wydrukuj tekst...