Pielgrzymka do Częstochowy 2012 r.

rganizowana wspólnie z Uczniowskim Klubem Sportowym "Grom" Czacz i Parafią w Czaczu odbyła się dnia 12 lipca 2012 roku

pielgrzymka na Jasną Górę w Częstochowie.

O godzinie 6.00 rano po odsłonięciu obrazu Matki Bożej uczestniczyliśmy we Mszy świętej koncelebrowanej przez księdza proboszcza kanonika Piotra Markiewicza w intencjach pielgrzymów i całej naszej wspólnoty sportowo-parafialnej.

Parafia Czacz  Parafia Czacz

Po śniadaniu wyruszyliśmy na zwiedzanie Jasnej Góry - duchowej stolicy Polski.

Parafia Czacz  Parafia Czacz  Parafia Czacz  Parafia Czacz

Wspinamy się na wieżę bazyliki na Jasnej Górze

aby podziwiać widoki

Parafia Czacz  Parafia Czacz  Parafia Czacz

a po zejściu "klapnąć" na ławce.

Parafia Czacz

Po posiłku odpawiliśmy drogę krzyżową na wałach Jasnej Góry.

Parafia Czacz  Parafia Czacz  Parafia Czacz

Zakończeniem pobytu w Częstochowie było odwiedzenie kościoła świętej Barbary i zabranie wody ze źródła,

w którym został obmyty obraz Matki Bożej Częstochowskiej po napadzie na klasztor w 1430 roku.

Parafia Czacz

W drodze powrotej modliliśmy się o ocalenia życia osoby poszkodowanej w wypadku, a towarzyszyły nam groźne chmury.

Parafia Czacz   Parafia Czacz  Parafia Czacz

Wydrukuj tekst...