Dodano: 2024-04-20, Ogłoszenia parafialne - 21.04.2024 r.

Niedziela 4 Okresu Wielkanocnego – 21.04.2024 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Światowy dzień Modlitw o Powołania i rozpoczynamy Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele. Papież Franciszek orędzie na ten dzień zatytułował: „Powołani, by siać nadzieję i budować pokój”. Po Mszach Świętych kwesta na pomoc dla Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. Za modlitwy i okazywaną pomoc serdeczne „Bóg zapłać”.
  2. Różaniec w intencji pokoju na świecie odmawiamy w niedzielę o godz. 8.30, w poniedziałek rano po Mszy Świętej, w pozostałe dni o godz. 18.00.
  3. Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej w środę po wieczornej Mszy świętej.
  4. Okazja do spowiedzi w dni powszednie pół godziny przed różańcem.
  5. Katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej w piątek o godz. 19.00 w kościele.
  6. Pierwsza spowiedź dzieci przed komunią świętą w sobotę o godz. 8.00.
  7. Zapraszam mężczyzn i młodzież męską do wspólnego publicznego odmawiania różańca. W niedzielę 5 maja rozpoczniemy różaniec o godz. 15.00 od figury Serca Pana Jezusa na ulicy Wielichowskiej.
  8. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek świętego Wojciecha głównego patrona Polski, w czwartek świętego Marka ewangelistę.
  9. Wychodząc z kościoła można nabyć prasę katolicką – dzisiaj jest „Przewodnik Katolicki”.
  10. W środę 1 maja odbędą się Włościańskie Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Jedno i Parokonnymi na hipodromie miejskim przy wiatrakach w Śmiglu.
  11. Zbiórka ministrantów w sobotę o godzinie 10.00 w kościele. Obecność obowiązkowa. Zapraszamy również chłopców pragnących służyć przy ołtarzu.