Dodano: 2024-04-13, Ogłoszenia parafialne - 14.04.2024 r.

Niedziela 3 Okresu Wielkanocnego – 14.04.2024 r.

1. Spotkanie Róż Żywego Różańca dzisiaj o godzinie 15.00 w kościele. Po wystawieniu Najświętszego Sakramentu modlić się będziemy w intencji szacunku dla życia każdego człowieka, szczególnie dla dzieci poczętych i chorych, którym zagraża eutanazja. Zapraszam do wspólnej modlitwy w tych ważnych sprawach.
  2. „W celu upamiętnienia chrztu Polski, datowanego na 14 kwietnia 966 r., zważywszy na doniosłość decyzji Mieszka I, uznawanej za początek Państwa Polskiego, ustanawia się dzień 14 kwietnia Świętem Chrztu Polski” – głosi ustawa przyjęta przez Sejm 22 lutego 2019 r. Wywieśmy w tym dniu w naszych domach flagę narodową.
  3. Dzisiaj rozpoczyna się XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Towarzyszy mu hasło: „Powołani do wspólnoty – komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”.
  4. Dzisiaj Ósme Narodowe Czytanie Pisma Świętego. Hasłem są słowa „Trwali w nauce Apostołów i we wspólnocie”.
  5. Niedziela dzisiejsza to dzień szczególnej modlitwy za kierowców i wszystkich poruszających się po naszych drogach. Modlitwy zanoszone będą za wszystkich kierowców – hasło tej modlitwy: „Kierowcy i piesi świadkami miłości na każdej drodze".
  6. W sobotę jest 22 rocznica ingresu Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego do katedry w Poznaniu.
  7. Różaniec w intencji pokoju na świecie odmawiamy w niedzielę o godz. 8.30, od wtorku do soboty o godz. 18.00.
  8. Nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej w środę po wieczornej Mszy świętej.
  9. Okazja do spowiedzi w dni powszednie pół godziny przed różańcem.
  10. Wychodząc z kościoła można nabyć prasę katolicką – dzisiaj jest „Przewodnik Katolicki” oraz do zabranie biuletyn o działalności CARITAS.
  11. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na dalszą troską o naszą świątynię. Za modlitwy, ofiary i okazywaną pomoc serdeczne „Bóg zapłać”.