Dodano: 2023-08-14, Koronacji wizerunku Matki Bożej w Smolicach

KORONACJA CUDOWNEGO WIZERUNKU

MATKI BOŻEJ UZDROWIENIA CHORYCH W SMOLICACH

Czcigodni Kapłani!

1. Jesteśmy w ostatniej fazie przygotowania do papieskiej koronacji cudownego wizerunku Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w Smolicach. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Kapłanom, którzy wzięli udział w organizowanych w Sanktuarium w Smolicach pierwszosobotnich spotkaniach nowennowych. Ostatnia modlitwa nowenną odbędzie się w sobotę, dnia 5 sierpnia br.
  2. Specjalny Pociąg do Smolic w dniu koronacji. W związku z przygotowanym przez Archidiecezję Poznańską i Koleje Wielkopolskie specjalnym pociągiem na uroczystość koronacji, dnia 9 września br. w załączniku przesyłamy rozkład jazdy pociągu. Prosimy o szczególne zwrócenie uwagi, że jeśli będzie potrzeba wówczas pojadą dwa składy. W związku z tym prosimy, aby Księża Proboszczowie z Poznania, Czempinia, Kościana i Leszna oraz pobliskich miejscowości wzięli pod uwagę, że parafianie mogą pojechać i wrócić z koronacji pociągiem. Przejazd jest bezpłatny. Prosimy o podanie tej informacji w ogłoszeniach parafialnych oraz o zebranie danych o szacunkowej liczbie pasażerów i przekazanie jej do 15 sierpnia br. Księżom Dziekanom.
  3. Księży Dziekanów raz jeszcze prosimy o zebranie informacji i przekazanie danych do Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej do 15 sierpnia br. o liczbie pielgrzymów, kapłanów z poszczególnych parafii dekanatu oraz o informację o środkach lokomocji, w celu przygotowania kart parkingowych i wejściówek do sektorów.
  4. Uroczysta Eucharystia, do koncelebrowania której zaproszeni są wszyscy kapłani, rozpocznie się o godz. 11.00. Będzie Jej przewodniczym Ksiądz Kardynał Dominik Duka, Legat Ojca Świętego Franciszka.

Biskup Grzegorz Balcerek

Wikariusz Generalny