Dodano: 2022-09-16, POKUTA ZA POZNAŃ

KURIA METROPOLITALNA                                         Poznań, dnia 16 września 2022 roku

ul. Ostrów Tumski 2                                                                                         N. 5031/2022

POKUTA ZA POZNAŃ

Czcigodni Księża Proboszczowie!

Prosimy o wywieszenie w gablocie ogłoszeń oraz o przekazanie informacji w ogłoszeniach parafialnych i w grupach duszpasterskich na temat wydarzenia „Pokuty za Poznań”, które odbędzie się, dnia 2 października 2022 roku, w liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.

Cel:

a) Przebłaganie Pana Boga za nasze grzechy w Poznaniu.

b) Prośba do Aniołów Stróżów wszystkich mieszkańców Poznania, oraz ich Wodza św. Michała Archanioła o wstawiennictwo za nasze miasto.

Przebieg:  godz. 14.15 Msza Święta

godz. 15.15 Przemarsz

godz. 16.15 Adoracja

1.  W kościele Najświętszego Zbawiciela ul. Fredry 11:

- Msza Święta celebrowana przez Ks. Biskupa Szymona Stułkowskiego. Po Komunii świętej wspólne odmówienie modlitwy Anioła z Fatimy „Trójco Przenajświętsza…” w pokłonie, dla dziękczynienia Jezusowi za Jego Obecność w Najświętszej Eucharystii i przeproszenia Boga za grzechy przeciw Eucharystii.

- Błogosławieństwo i rozesłanie.

2.  Przemarsz z odmawianiem różańca (tajemnice bolesne i chwalebne) ulicą Fredry, Mostem Teatralnym, ul. Dąbrowskiego, Mickiewicza, Grunwaldzką, Stolarską.

3.  W kościele św. Michała Archanioła ul. Stolarska 7:

- Adoracja Najświętszego Sakramentu.

- Przeproszenie Boga za grzechy Poznania. Przeczytanie Słowa Bożego Dn 9, 4-10; 18-19.

- Koronka do Bożego Miłosierdzia.

- Uwielbienie Boga razem z Aniołami Stróżami i św. Michałem Archaniołem.

- Modlitwa Anioła z Fatimy w pokłonie „O mój Boże…” dla wyrażenia wiary i miłości Boga.

- Błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Biskup Szymon Stułkowski

Wikariusz Generalny