Dodano: 2022-07-16, Pielgrzymka do Lichenia

Caritas Archidiecezji Poznańskiej

ul. Ostrów Tumski 2, 61-109 Poznań

Czcigodny Księże Proboszczu,

W odpowiedzi na coraz większe potrzeby wolontariackie oraz chęć angażowania osób świeckich w działalność kościoła w ramach wolontariatu — chcemy wyznaczyć nowe kierunki działania dla Parafialnych Zespołów Caritas w naszej Archidiecezji.

Pielgrzymka do Lichenia

Jednym z wydarzeń, które organizujemy z myślą o naszych wolontariuszach w całej Archidiecezji — jest pielgrzymka do Lichenia pod hasłem „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie" (J2,5)  która odbędzie się 10.09.2022r.. Chcemy zachęcić do uczestnictwa w pielgrzymce szczególnie wolontariuszy PZC oraz wszystkie chętne osoby z parafii, które chcą zostać wolontariuszami.

Warsztaty/wspólna modlitwa/integracja Wspólne spotkanie rozpoczniemy w Bazylice Mszą Swiętą o godz.

10:00, której przewodniczył będzie Ks. Biskup Zdzisław Fonuniak. Następnie o godz. 12:00 obiad. Na koniec naszego spotkania przewidzieliśmy panel warsztatowych dla wolontariuszy już działających w Caritas oraz tych, którzy chcą do nas dołączyć, godz. 13:00. Koszt wyjazdu 30 zł.

Będziemy wdzięczni za przekazanie zaproszenia w swojej parafii i zachęcenie wolontariuszy do wzięcia udziału w wydarzeniu.

Zapisy/Wyjazdy autokarów

Poznania 7.30 zapisy s.Manuela 667 148 930, 61 835 68 54 adres zychlinska(ažcaritaspoznan.pl dla Poznania i okolic

Czarnków zapisy u p. Weroniki teł; 784 847 170 adres weniagą02.pl dla dekanatu Czarnkowskiego, Wieleński, Lubasz, Wroniecki

Środa zapisy p. Magda Kabacińska tel. 603 108 078 a&es dla dekanatu Średzkiego,

Kostrzyńskiego, Swarzędzkiego, Pniewskiego, Kórnickiego

Kościan p. Monika Korbik tel. 509 275 686 adres dla dekanatu Kościańskiego, Śmigielskiego, Przemęckiego, Krzywińskiego, Swięciechowskicgo

Buk p. Gabriela Witkowska tel. 602 767 244 gabriela.witkowskaąvw_pl dla dekanatu Bukowieckiego, Lwóweckiego, Grodziskiego, Wolsztyńskiego, Zbąszyńskiego

Gostyń p. Agnieszka Urbaniak tel.691743 488 aurbaniak 124łggnail.com dla dekanatu Gostyńskiego, Krobskiego. Boreckiego, Śremskiego. Rawickiego, Jutrosińskiego

Szamotuły p. dla dekanatu Szamotulskiego, Obornickiego (osoba "znaczona zostanie w połowie sierpnia)

Luboń p. Dorota Hirsch tel. 604 661 679 adres dorotkaileszek;żîonet.eu dla dekanatu Lubońskiego, Komornickiego, Stęszewskiego

Bardzo gorąco pragnę zachęcić do uczestnictwa w pielgrzymce Księży Proboszczów PZC oraz Referentów Dekanalnych Caritas.

Ks. Marcin Janecki

Caritas Archidiecezji Poznańskiej