Dodano: 2015-12-31, Zaproszenie na Orszak Trzech Króli w Poznaniu

Zaproszenie na Orszak Trzech Króli w Poznaniu

Środa 6.01.2016, godz. 12.00

Z Placu Wolności na Stary Rynek

W środę 6 stycznia 2016 roku po raz szósty ulicami poznańskiego Starego Miasta przejdzie Orszak Trzech Króli! Zapraszamy rodziny z dziećmi, młodzież, studentów, seniorów i wszystkich innych do wspólnego świętowania i kolędowania. Za Kacprem, Melchiorem i Baltazarem razem podążymy do Stajenki, aby pokłonić się Dzieciątku Jezus. Po drodze spotkamy m. in. anioły i diabły, rzymskich legionistów oraz Heroda. Podczas finałowej sceny na Starym Rynku Królowie złożą dary dla Dzieciątka Jezus.

Przed rozpoczęciem Orszaku pierwsze 10 tys. osób będzie mogło otrzymać korony od naszych wolontariuszy. Mamy też przygotowane 5 tys. śpiewników dla uczestników.

Zapraszamy na stronę internetową:

www.orszakpoznan.pl

oraz do obejrzenia animacji promującej Orszak:

Plan Orszaku:
11:30 Zaczynamy rozdawanie koron i śpiewników na placu Wolności.
11:45 Formowanie szyku orszakowego.
12:00 Początek Orszaku! Powitanie i modlitwa „Anioł Pański” z udziałem Ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego.

12:15.Wyruszamy z Placu Wolności.

Ok. 13:15 Złożenie darów przez Króli na Starym Rynku. Wspólne kolędowanie z zespołem muzycznym.
Ok. 13:30 Zakończenie Orszaku.
13:45 Msza Św. w Farze Poznańskiej pod przewodnictwem Ks. Biskupa Grzegorza Balcerka.

Do zobaczenia na Placu Wolności!