Dodano: 2014-11-14, Rodzice proszą o przekazanie ważnej informacji

Szczęść Boże!

Zwracamy się do Księdza z gorącą prośbą o przekazanie informacji o akcji zbierania podpisów pod ustawą obywatelską ,,Rodzice chcą mieć wybór[singleQuote][singleQuote] parafianom, szczególnie rodzicom wychowującym dzieci i o zachęcenie ich do włączenia się w tę ogólnopolską, rodzicielską akcję.

Projekt ,,Rodzice chcą mieć wybór[singleQuote][singleQuote] zakłada m. in. kontrolę rodziców nad treściami nauczania w szkole oraz wybór w sprawie posłania dziecka do 1 klasy w wieku 6 lub 7 lat. Jest to inicjatywa bardzo ważna dla zachowania podmiotowości rodziców w procesie wychowania. To rodzice jako pierwsi wychowawcy muszą mieć wpływ na to czego, kiedy  i jak będą się uczyły ich dzieci. Projekt ustawy złożyliśmy w sejmie 15 września. Teraz potrzebne jest 100 tysięcy podpisów, aby projektem zajęli się posłowie. Na zebranie tak dużej liczby podpisów mamy czas tylko do 12 grudnia.

Przesyłamy poniżej linki: do audycji w Radiu Maryja na ten temat, oraz do artykułu z Gościa Niedzielnego, w którym projekt został obszernie omówiony. Przesyłamy również wzór ulotki z niezbędnymi informacjami, którą w razie potrzeby można wydrukować, formularz do zbierania podpisów, również w wersji do druku oraz link
do projektu ustawy i uzasadnienia (powinny być wydrukowane i wyłożone w miejscach zbierania podpisów).

Więcej informacji o akcji na stronie www.rzecznikrodzicow.pl

Będziemy bardzo wdzięczni za pomoc w tej sprawie.