Dodano: 2014-06-14, Verba Sacra – List św. Jakuba Apostoła

Verba Sacra – List św. Jakuba Apostoła

W niedzielę 22 czerwca o godz. 17:00 w Bazylice Archikatedralnej w Poznaniu usłyszymy List św. Jakuba Apostoła. Czyta aktor Dariusz Bereski, laureat Nagrody im. Romana Brandstaettera na Festiwalu Sztuki Słowa Verba Sacra 2003. Tekst wybrał i opatrzył komentarzem ks. dr Tomasz Siuda, moderator Dzieła Biblijnego w Archidiecezji Poznańskiej. Oprawa muzyczna - Katarzyna Stroińska - Sierant /fortepian/ i Jan Adamczewski  /saksofon sopranowy/. W programie improwizacje na temat sekwencji chorałowych: Exaltabo Te, Lucis Creator, Sacerdos et Pontifex, Ecce Panis, Adoro Te dovote. Prezentacja czerwcowa będzie 149 premierą Verba Sacra od 2000 r.

www.verbasacra.pl