Dodano: 2014-06-06, Modlitewne wsparcie Papieża Franciszka

Poznań, dnia 6 czerwca 2014 roku

MODLITEWNE WSPARCIE OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA

W najbliższą niedzielę, 8 czerwca 2014 r., w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego spełni się pragnienie Ojca Świętego Franciszka, wyrażone podczas niedawnej wizyty w Ziemi Świętej. W odpowiedzi na Jego zaproszenie na modlitwie o pokój w ogrodach watykańskich spotkają się u Papieża prezydent Izraela i prezydent Autonomii Palestyńskiej. W modlitwie weźmie udział także Patriarcha Konstantynopola Bartłomiej.

Ojciec Święty pragnie, aby ten ważny moment wsparli swoją modlitwą wierni na całym świecie. Prosi nas o włączenie się w błaganie, aby Bóg zesłał łaskę pokoju na Ziemię Świętą.

Zalecam, aby w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego we wszystkich kościołach Archidiecezji Poznańskiej jedno wezwanie Modlitwy Powszechnej poświęcić tej intencji.

+ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański