Dodano: 2014-05-30, Zbiórka na rzecz powodzian na Bałkanach

Czcigodny Księże.

Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje zbiórkę na rzecz powodzian na Bałkanach.

W dotkniętych powodzią terenach Bośni i Serbii sytuacja jest krytyczna! (proszę zobaczyć zdjęcia przesłane w załączniku)

Najbardziej potrzebne są m.in.: środki czystości, koce, poduszki, prześcieradła, suche produkty spożywcze (z długim terminem ważności), woda pitna i konserwy, jednorazowe sztućce, kubki, talerze, świece, odzież, gumowce.

Wszystkie wyżej wymienione artykuły, można od niedzieli 1 czerwca 2014 r. zbierać w swoich parafiach, bądź dostarczać bezpośrednio do centrali Caritas Archidiecezji Poznańskiej (ul. Rynek Wildecki 4a, Poznań). Dostarczenie zebranych darów do Poznania bardzo przyspieszy spakowanie transportu i wysłanie go bezpośrednio do Caritas Serbia i Caritas Bośnia i Hercegowina.

Na wszelkie zapytania odpowie koordynator akcji:

pan Marek Ksoń – tel. 506 152 783

Caritas Archidiecezji Poznańskiej nawiązała już kontakt z Caritas Serbia. Nasz transport, który zawiera prześcieradła, pościel, ręczniki, koce, kołdry, poduszki, śpiwory, buty, kapcie, skarpety męskie i żeńskie (szacunkowa wartość towaru wynosi prawie 150 tys. zł) dotrze do Caritas w Valjevo.

Valjevo jest jednym z miejsc, które bardzo ucierpiało z powodu powodzi, głownie ze względu na osuwiska ziemi. Jak zapewnia nas ks. Grzegorz Chudek od 6 lat pracujący jako dyrektor Caritas parafialnego w Valjevo pod opieką Caritas (oczywiście razem z innymi instytucjami) jest 1500 poszkodowanych rodzin. Valjevo jest położone 100 km od Belgradu na północny zachód.

Zbiórka do puszek na pomoc powodzianom na Bałkanach odbędzie się we wszystkich parafiach archidiecezji poznańskiej w niedzielę, 8 czerwca 2014 r.

Powodzian można wspomóc przekazując środki na konto Caritas Archidiecezji Poznańskiej z dopiskiem „POWÓDŹ NA BAŁKANACH".

Caritas Archidiecezji Poznańskiej

Ostrów Tumski 2

BNP PARIBAS Nr:

87 1600 1084 1846 4045 8000 0001

Pozostałe informacje dostępne są na naszej stronie internetowej www.caritaspoznan.pl