Dodano: 2014-05-17, Wystawa – „Droga Karola Wojtyły do Watykanu”

Wystawa – „Droga Karola Wojtyły do Watykanu”

Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zaprasza na wystawę „Droga Karola Wojtyły do Watykanu”.

Wystawa obejmuje zbiór filatelistyczny zgromadzony przez p. Tadeusza Stańczyka, wzbogacony reprodukcjami fotografii Karola Wojtyły. Zgromadzony materiał pokazuje życie Karola Wojtyły w jego rozwoju, aż do wyboru na papieża -Jana Pawła II.

Część filatelistyczna opracowania nosi znamiona zbioru tematycznego, gdzie życie i działalność Karola Wojtyły ukazane są pośrednio przy pomocy znaczków pocztowych, wzbogacone o wyjątki tekstów z homilii, przemówień, kazań czy listów pasterskich Karola Wojtyły, związanych z przedstawianym okresem Jego życia. Tak, więc zbiór ten nie tylko się ogląda, ale w dużej mierze trzeba go czytać. Pokazana jest nie tylko osobowość Karola Wojtyła, jako niedościgniony wzór duchowej doskonałości i niepowtarzalny autorytet moralny, ale też w sposób biograficzny Jego droga życia, jako kapłana, biskupa i kardynała.

Zadaniem, jakie sobie świadomie postawił Autor wystawy, była próba zebrania
w jedną całość tego, co już o Karolu Wojtyle było wiadomo i pokazanie tego przy pomocy zbioru filatelistycznego.

Jeżeli choć w części to opracowanie przybliży bardziej postać Karola Wojtyły
i pozwoli rozszerzyć posiadaną wiedzę o Jego dokonaniach w trudnym okresie dla Polski i Kościoła, to cel prezentacji tego zbioru zostanie spełniony.

Autor ma nadzieję, że wszystkie niezamierzone usterki i uchybienia zauważalne podczas oglądania zbioru zostaną przez Szanownych zwiedzających przyjęte
z wyrozumiałością.

Wystawa czynna od poniedziałku do soboty,

w godzinach 9.00 – 16.00

od 21 maja 2014 r. do 7 czerwca 2014 r.

w gmachu Wydziału Teologicznego, aula A, budynek A

(ul. Wieżowa 2-4, Poznań)

(Informacja: tel.: 797901075)