Dodano: 2014-05-10, Jubileusze święceń kapłańskich w 2014 roku

KURIA  METROPOLITALNA                                             Poznań, dnia 7 maja 2014 roku

Ostrów Tumski 2                                                                                           N. 2376/2014

tel.  +48 61 851 28 00

kuria@archpoznan.pl

www.archpoznan.pl

Czcigodny Księże Proboszczu!

Uprzejmie informujemy, że Prezbiterzy obchodzący w 2014 roku złoty jubileusz kapłaństwa celebrować będą Eucharystię pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego w Katedrze Poznańskiej, w środę 14 maja br. o godz. 11.00. Złotymi jubilatami są:

ks. Stefan Czarnecki, ks. Czesław Górzny, ks. Jerzy Kaczmarek, ks. Bronisław Mierzwiński, ks. Alfred Wittke, ks. Jan Wolniak, ks. Zbigniew Woźniak, ks. Włodzimierz Wygocki, ks. Zenon Nowacki.

Natomiast w piątek, 23 maja br. o godz. 11.00 w Katedrze Poznańskiej Eucharystię pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego celebrować będą prezbiterzy obchodzący srebrny jubileusz kapłaństwa. Są nimi:

ks. Ryszard Adamczak, ks. Rafał Banaszak, ks. Sławomir Baraniak, ks. Janusz Buduj, ks. Paweł Dąbrowski, ks. Mariusz Dudkiewicz, ks. Józef Dutkowiak, ks. Ryszard Dyc, ks. Marek Frąszczak, ks. Sławomir Grośty, ks. Paweł Kamza, ks. Wojciech Kaźmierczak, ks. Rafał Krakowiak, ks. Krzysztof Kruk, ks. Maciej Kuczma, ks. Kazimierz Małek, ks. Mateusz Misiak, ks. Rafał Pajszczyk, ks. Ireneusz Rachwalski, ks. Marek Smólski, ks. Krzysztof Sobkowiak, ks. Andrzej Stefański, ks. Romuald Turbański, ks. Maciej Wala, ks. Mirosław Wawrzyniak, ks. Piotr Zawidzki.

Jednocześnie powiadamiamy, że jubileusz 60-lecia kapłaństwa świętuje w tym roku:

ks. Jan Kanty Pytel.

Księdza Proboszcza prosimy o powiadomienie parafian o tych uroczystościach i zaproszenie do modlitwy w Katedrze Poznańskiej. Jubilaci ucieszą się, gdy na wspólną modlitwę z nimi przybędą kapłani i parafianie.

Biskup Grzegorz Balcerek

Wikariusz Generalny