Dodano: 2014-04-03, Powitanie Krzyża Światowych Dni Młodzieży

KURIA METROPOLITALNA                                             Poznań, dnia 2 kwietnia 2014 roku

ul. Ostrów Tumski 2                                                                                             N. 1600/2014

tel.  +48 61 851 28 00

kuria@archpoznan.pl

www.archpoznan.pl

Rocznica Chrztu Polski

Powitanie Krzyża Światowych Dni Młodzieży

Poznańska Droga Krzyżowa

1. Uroczystą Eucharystię w rocznicę Chrztu Polski celebrować będzie w Katedrze Poznańskiej Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki Metropolita Poznański w Wielki Poniedziałek, 14 kwietnia 2014 roku o godz. 18.00.

Modlitwie w najstarszej katedrze na ziemiach polskich towarzyszyć będą symbole Światowych Dni Młodzieży: Krzyż oraz Ikona Matki Bożej, które Ojciec Święty Franciszek, dzień wcześniej, czyli w Niedzielę Palmową, przekaże polskiej młodzieży w Rzymie. Będzie to uroczyste powitanie tych znaków na polskiej ziemi.

Podczas Mszy świętej przekazana zostanie władzom województwa wielkopolskiego, powiatu oraz miasta Poznania Kanonizacyjna Iskra Miłosierdzia - płomień z bazyliki Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach, jako symbol modlitewnego czuwania przed kanonizacją Błogosławionego Jana Pawła II.

Tego samego wieczoru odbędzie się w Katedrze przedstawienie zatytułowane Passio wg Pasji św. Jana, Jana Sebastiana Bacha. Koncert przygotowany przez Poznańską Akademię Muzyczną poprowadzi Prof. Marcin Sompoliński. Początek o godz. 2000.

2. Nazajutrz w Wielki Wtorek, 15 kwietnia 2014 roku o godz. 18.30 będzie miała miejsce Poznańska Droga Krzyżowa, która przejdzie ulicami Miasta z Bazyliki Farnej na Plac Adama Mickiewicza. Towarzyszyć jej będzie Krzyż Światowych Dni Młodzieży. Drogę Krzyżową poprzedzi Msza święta celebrowana przez Księdza Arcybiskupa Metropolitę Stanisława Gądeckiego,  o godz. 18.00 w Bazylice Farnej.

Do udziału w powyższych nabożeństwach serdecznie zapraszamy kapłanów, osoby życia konsekrowanego i wiernych świeckich. Szczególne zaproszenie kierujemy do młodzieży gromadzącej się w duszpasterstwach parafialnych i zakonnych.

Biskup Grzegorz Balcerek

Wikariusz Generalny