Dodano: 2014-03-18, Pomoc dla rodzin na Ukrainie

Z CARITAS Archidiecezji Poznańskiej otrzymałem poniższą informację. Kto pragnie włączyć się w akcję proszę o kontakt.

Ks. Prob. Piotr Markiewicz

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Czcigodny Księże!

Akcja pomocy potrzebującym na Ukrainie „Rodzina Rodzinie” trwa. Mamy jeszcze wiele adresów parafii ukraińskich i list potrzebujących rodzin, które czekają na pomoc.

Jeżeli byłby Ksiądz zainteresowany otrzymaniem listy z potrzebującymi pomocy na Ukrainie to bardzo proszę o kontakt mailowy bądź telefoniczny (podałem poniżej).

Poczta Polska zadeklarowała bezpłatne wysyłanie paczek na Ukrainę tylko do końca marca! Mamy mało czasu.

Oto podstawowe informacje dotyczące akcji:

„Rodzina Rodzinie”

- rodziny polskie rodzinom ukraińskim –

Caritas Polska i Caritas Spes na Ukrainie dziękują za włączenie się w akcję pomocy rodzinom ukraińskim.

Ze względu na ochronę danych osobowych, nie możemy przekazać bezpośredniego adresu rodziny ukraińskiej. Przekazujemy jedynie jej numer identyfikacyjny, dzięki któremu paczka trafi do adresata. Do numeru dołączamy krótki opis rodziny, jaki otrzymaliśmy ze strony ukraińskiej.

Poniżej przesyłamy instrukcje pomocne przy przygotowaniu paczki.

1. Paczkę można wysłać bezpłatnie do końca marca br
  1. prosimy, jeśli to możliwe, o załączenie listu do rodziny, by nawiązać kontakt osobisty (można pisać po polsku)
  1. paczkę do 20 kg może wysłać każda osoba fizyczna
  1. jedna osoba fizyczna może wysłać tylko jedną paczkę
  1. wartość rzeczowa paczki nie może przekraczać 300 euro
  1. zawartość paczki może stanowić:
    • żywność opakowana fabrycznie do 10 kg z wyłączeniem produktów żywnościowych pochodzenia zwierzęcego
    • odzież nowa
    • dodatkowa informacja na stronie Poczty Polskiej str. 40

1. na paczce należy umieścić oprócz nazwiska proboszcza i adresu parafii ukraińskiej napisy:
  • numer identyfikacyjny rodziny otrzymany w informacji od Caritas
  • napis „DLA UKRAINY”
  • napis „Rodzina Rodzinie”

1. adresatem musi być osoba fizyczna (będzie to proboszcz parafii na Ukrainie, którego adres podajemy w mejlu)
  1. Paczki mogą być nadawane jedynie w punktach Poczty Polskiej

Paczki nie mogą być nadawane jako priorytetowe oraz jako paczki z zadeklarowaną wartością.

Jeżeli jest Ksiądz zainteresowany podjęciem akcji w swojej parafii, dla swoich parafian, prześlę wszystkie potrzebne dane.

Z Panem Bogiem.

Andrzej Kukliński

fundraiser

Caritas Archidiecezji Poznańskiej

caritaspoznan@gmail.com

Caritas Poznańska
Rynek Wildecki 4a

www.caritaspoznan.pl - strona, która wiele może!