Dodano: 2014-02-07, XXII Dzień Chorego

dotyczący XXII Światowego Dnia Chorego

Przewielebny Księże Proboszczu!

We wtorek 11 lutego 2014 roku, w dniu w którym przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes obchodzić będziemy XXII Światowy Dzień Chorego.

W związku z tym prosimy w niedzielę 9 lutego 2014 r., szczególnie w parafiach Poznania i okolic, o przekazanie podczas ogłoszeń parafialnych następujących komunikatów:

1.  „Z okazji XXII Światowego Dnia Chorego pod auspicjami Katolickich Stowarzyszeń Lekarzy, Pielęgniarek i Farmaceutów, Urzędu Miasta Poznania – Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych oraz Caritas Archidiecezji Poznańskiej odbędzie się w sobotę 15 lutego w godz. 10.00 – 13.00 w Centrum Caritas przy Rynku Wileckim 4a w Poznaniu kolejna tzw. „biała sobota”. Bezpłatnych porad medycznych będą udzielali lekarze specjaliści. Natomiast pielęgniarki wykonają pomiary ciśnienia krwi, cholesterolu i cukru. Zainteresowanych prosimy o zabranie dokumentacji medycznej”.

2.  „W niedzielę 16 lutego o godzinie 13.30 biskup Zdzisław Fortuniak odprawi uroczystą Mszę św. a po niej nabożeństwo eucharystyczne z błogosławieństwem lourdeskim w kościele Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu przy ul. Głogowskiej. Po Eucharystii w Domu Katolickim odbędzie się koncert Zespołu „Zbrucz” z Ukrainy. Wszystkich chorych, niepełnosprawnych i posługującym chorym zapraszamy”.