Dodano: 2014-01-16, Pielgrzymka po krzyż ŚDM

K O M U N I K A T

Czcigodny Księże Dziekanie!

Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej organizuje pielgrzymkę do Rzymu na Niedzielę Palmową 2014 r., by wspólnie z papieżem Franciszkiem modlić się i świętować Dzień Młodych. Ojciec Święty przekaże polskiej młodzieży krzyż oraz ikonę Matki Bożej, znaki Światowych Dni Młodzieży, które będą przewiezione do Polski, by nawiedzać nasze parafie, duszpasterstwa i miejsca nadziei. Peregrynacja tych znaków rozpocznie się w katedrze poznańskiej, w Wielki Poniedziałek, 14 kwietnia br., w dniu, w którym wspominamy Chrzest Polski.

Chcielibyśmy, by młodzież jadąca do Rzymu po krzyż i ikonę Matki Bożej reprezentowała wszystkie dekanaty naszej archidiecezji. Bardzo prosimy, by parafie dekanatu Księdza Dziekana były reprezentowane na pielgrzymce przez jedną lub dwie osoby zaangażowane w duszpasterstwo młodzieży. Ważne będzie także wsparcie finansowe osoby reprezentującej dekanat.

Pielgrzymka planowana jest w dniach od 10 do 15 kwietnia 2014 r. Koszt od osoby: 1250 PLN i 60 € (wjazdy do miast, komunikacja miejska, taksy klimatyczne, miejscowi przewodnicy, bilety wstępu, transfer Wenecja). Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji. Tam także znajduje się formularz zgłoszeniowy.

Adres: http://www.dm.archpoznan.pl/index.php/2013-09-13-12-26-01/242-pielgrzymka-do-rzymu-na-niedziele-palmowa

Szczegółowych informacji udziela ks. Arkadiusz Szady – Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży:

Parafia pw. św. Stanisława Kostki
ul. Rejtana 8, 60-653 POZNAŃ