Dodano: 2014-01-11, Tygodzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan

Jak co roku, w dniach od 18 do 25 stycznia, wraz z chrześcijanami na całym świecie, będziemy modlić się o jedność chrześcijan. Hasłem tegorocznego Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan są słowa: Czyż Chrystus jest podzielony? (1Kor 1,1-17).

Niechaj intencja jedności stanie się przedmiotem intensywnej modlitwy zarówno osobistej, jak i w czasie nabożeństw parafialnych. Zachęcamy do licznego udziału w centralnych ekumenicznych nabożeństwach, które odbywać się będą w świątyniach Kościołów różnych wyznań naszej diecezji.

Na zakończenie Oktawy Modlitw o Jedność Chrześcijan w sobotę 25 stycznia, nabożeństwo ekumeniczne odbędzie się w kościele Ewangelicko-Augsburskim Łaski Bożej przy  ul. Obozowej 5, o godz. 18:00. W nabożeństwie tym wezmą udział Zwierzchnicy:

• Diecezji Pomorsko-Wielkopolskiej Kościoła Ewang. - Augsburskiego ks. bp Marcin Hinz,
  • Okręgu Zachodniego Kościoła Ewang. -Metodystycznego ks. superintendent Sławomir Rodaszyński,
  • Okręgu Zachodnio - Wielkopolskiego Kościoła Zielonoświątkowego prezbiter Stanisław Cieślar.

Słowo Boże będzie głosił Ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki.