Dodano: 2013-12-21, Instytut Duszpasterstwa Emigracyjnego im. Kardynała Augusta Hlonda w Poznaniu

KURIA METROPOLITALNA                                      Poznań, dnia 17 grudnia 2013  roku

ul. Ostrów Tumski 2                                                                                  N. 6796/2013

tel.  +48 61 851 28 00

kuria@archpoznan.pl

www.archpoznan.pl

K O M U N I K A T

Czcigodny Księże Proboszczu!

Na święta Narodzenia Pańskiego wielu naszych rodaków mieszkających poza granicami Polski przyjeżdża do swych rodzinnych parafii. Część z nich ma żywy kontakt z duszpasterstwami polonijnymi czy parafiami miejsca zamieszkania. Niektórzy zaniedbują swoje życie religijne dystansując się od Kościoła. Przyjazd do domu rodzinnego na święta jest niekiedy okazją, by uporządkować relację z Panem Bogiem i Kościołem. Prosimy, by zwrócić na to uwagę i pamiętać o gościach, obejmując ich modlitwą podczas Mszy świętych i nabożeństw w parafii. Przekazujemy także kontakt do Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego im. Kardynała Augusta Hlonda w Poznaniu, gdzie znajdują się adresy wszystkich polskich misji katolickich. Prosimy o stosowne wykorzystanie tych informacji zamieszczając choćby link Instytutu na stronie internetowej parafii.

Polskie Misje Katolickie – miasta: http://ide.chrystusowcy.pl/index.php?option=com_weblinks&view=category&id=52&Itemid=157

Poinformujmy parafian o istnieniu takiej bazy informacji o duszpasterstwie emigracyjnym.

Biskup Grzegorz Balcerek

Wikariusz Generalny