Dodano: 2013-12-13, KOMUNIKATY DUSZPASTERSTWA MŁODZIEŻY

KOMUNIKATY DUSZPASTERSTWA MŁODZIEŻY

Pielgrzymka młodzieży do Rzymu na niedzielę palmową

Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej zaprasza do udziału w pielgrzymce młodzieży do Rzymu w dniach od 10 do 15 kwietnia 2014 roku. Całkowity koszt pielgrzymki od osoby to 1250 PLN i 60 €. Wszystkie szczegóły dotyczące pielgrzymki (program, zasady zgłoszeń, warunki udziału) oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie www.dm.archpoznan.pl w zakładce ŚDM w Krakowie. Podczas pobytu w Rzymie w Niedzielę Palmową 13 kwietnia 2014r. młodzież polska odbierze z rąk Ojca Świętego Franciszka Krzyż ŚDM, który na następne trzy tygodnie trafi do Archidiecezji Poznańskiej.

Księża dziekani są proszeni o zadbanie, aby z każdego dekanatu na pielgrzymkę udał się choć jeden przedstawiciel.

Program Duszpasterski Krajowego Duszpasterstwa Młodzieży

Wychodząc naprzeciw potrzebom przygotowania się do nadchodzących wydarzeń, Krajowe Duszpasterstwo Młodzieży przygotowało program „Cz@t ze Słowem!”, będący pierwszą częścią trzyletniej propozycji obejmującej okres od pierwszej niedzieli adwentu 2013 r. aż do spotkania w Krakowie w roku 2016. Przygotowane treści i formy spotkań zostały rozłożone cyklicznie na dwanaście miesięcy. Program jest spójny z rokiem liturgicznym oraz z ogłoszoną przez Komisję Duszpasterską KEP koncepcją programu duszpasterskiego dla Kościoła w Polsce na lata 2013-2017, którego zadaniem jest przygotowanie nas do jubileuszu 1050 rocznicy chrztu Polski. Wszystkie treści programu są dostępne na stronie www.kdm.org.pl.

Zachęcamy kapłanów, aby wykorzystywać zawarte tam materiały w pracy duszpasterskiej z młodzieżą. Zachęca się również do udostępniania materiałów na stronach parafialnych, profilach społecznościowych czy innych środkach masowego przekazu.

Ks. Arkadiusz Szady

Duszpasterz młodzieży