Dodano: 2013-11-30, Akcja CARITAS "TYTKA CHARYTATYWNA"

Szczęść Boże!                                                   Poznań,dn.21.11.1013r.

„Tytka charytatywna”.

W przedstawionym poniżej tekście nadrukowanym na papierowej torbie, zawarta jest cała prosta idea tej akcji formacyjnej:

„Tytka Charytatywna” - Zabierz i wypełnij artykułami spożywczymi! Oddaj w swojej parafii lub w centrali Caritas przy Rynku Wildeckim 4a.     Nie zmarnuj okazji do uczynienia dobra.

Proponowane produkty (z długim terminem przydatności do spożycia) :

-cukier, -słodycze, -soki, -bakalie świąteczne,

-makarony, -konserwy, -kawa, -herbata,

-olej, -oliwa, -tłuszcz do smarowania pieczywa, do pieczenia

Tytka posłuży do zebrania artykułów spożywczych lub chemicznych (czystościowych- środki te powinny być zapakowane w osobną siatkę foliową).

Puste torby należy wyłożyć w kruchcie, na stoliku lub w innym stosownym miejscu aby przekazać parafianom do napełnienia przy okazji świątecznych zakupów. Zebrane w ten sposób produkty, parafia będzie mogła przekazać w paczkach świątecznych potrzebującym.

Wierzymy, że pomysł z napełnieniem „tytki” znajdzie spontaniczny  odzew we wspólnocie parafialnej, że znajdą się hojni darczyńcy.

Nieodzownym warunkiem powodzenia akcji jest jej rozpropagowanie wśród parafian i wyznaczenie dnia zbiórki napełnionych już toreb.

Jednocześnie (dotyczy parafii poznańskich), jeżeli parafianie chcieliby przekazać pewną dodatkową ilość toreb na potrzeby podopiecznych Caritas przy centrali na Rynku Wildeckim, będziemy bardzo wdzięczni. Caritas Archidiecezji Poznańskiej prowadzi działające cały rok jadłodajnie, które wydają codziennie ok.1500 ciepłych posiłków. Ponadto stałym wsparciem żywnościowym w całej archidiecezji objętych jest 55.000 osób.

Puste torby zostaną przekazane na teren parafii do 1 grudnia, wraz z nowym „Przewodnikiem Katolickim”.

Uwaga!

Na odwrocie torby jest wydrukowany formularz do wypełnienia przez te osoby, które pragną wziąć w losowaniu 6-dniowej pielgrzymki do Rzymu na kanonizację Jana Pawła II. Fundatorem pielgrzymki jest poznańskie Biuro Pielgrzymkowe „Mediterraneum”.

Bardzo ważne!

NALEŻY PRZEKAZAĆ DARCZYŃCOM INFORMACJĘ O TERMINIE ZWROTU WYPEŁNIONEJ TORBY -  DO 20 GRUDNIA.

Puste torby z wypełnionymi formularzami należy w dogodny dla ks. Proboszcza sposób dostarczyć do kurii lub do biura Caritas Archidiecezji Poznańskiej, jednakże nie później niż do 20 stycznia 2014r.

Tylko te „tytki” wezmą udział w losowaniu pielgrzymki do Rzymu, które odbędzie się 31 stycznia w siedzibie Caritas przy Rynku Wildeckim
(zgodnie z obowiązującym nas regulaminem loterii).

Pozdrawiam serdecznie,

Z Panem Bogiem,

ks. Waldemar Hanas

Dyrektor Caritas Archidiecezji Poznańskiej