Dodano: 2013-11-08, Wystawa pod nazwą Ex Thesauro Universitatis

Komunikat Muzeum Okręgowego w Lesznie

Muzeum Okręgowe w Lesznie serdecznie zaprasza na wystawę pod nazwą Ex Thesauro Universitatis, prezentującą zbiory sztuki Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Wystawa jest wyjątkowa okazją obejrzenia tych, dotąd nie pokazywanych zbiorów w tej części Polski.
Honorowy patronat nad wystawą objął Metropolita Poznański Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki.
Ekspozycja prezentuje blisko 300 eksponatów w postaci barokowej rzeźby sakralnej, dzieł malarzy holenderskich i włoskich z XVII i XVIII wieku oraz wybór najcenniejszych obrazów polskich artystów z przełomu XIX/XX wieku. Najliczniejszą grupę stanowią wyroby rzemiosła artystycznego, pochodzące z najznakomitszych manufaktur europejskich zwłaszcza miśnieńskiej, berlińskiej i wiedeńskiej.
Wystawę można oglądać do 2 marca 2014 roku w Galerii Sztuki Muzeum, mieszczącej się w budynku dawnej synagogi przy ul. G. Narutowicza 31, z wyłączeniem poniedziałków oraz dni:11 listopada 2013; 24 i 25 grudnia