Dodano: 2013-11-01, V Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

KURIA METROPOLITALNA                                 Poznań, dnia 29 października 2013 roku

ul. Ostrów Tumski 2                                                                              N. 5946/2013

Poznań 61-109

tel.  +48 61 851 28 00

kuria@archpoznan.pl

www.archpoznan.pl

KOMUNIKAT

W drugą niedzielę listopada przeżyjemy V Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Pragniemy modlić się w parafiach za naszych siostry i braci prześladowanych z powodu ich wierności Chrystusowi, w tym roku szczególnie za Kościół w Nigerii.

Zapraszamy do Katedry Poznańskiej na Eucharystię w tej intencji, dnia 10 listopada 2013 roku o godz. 10.00. Przewodniczyć Jej będzie ksiądz bp Grzegorz Balcerek.

W piątek 15 listopada 2013 roku przybędzie do Poznania biskup Hyacinth Egbebo MSP z Wikariatu Apostolskiego Bomadi w Nigerii. Ksiądz Biskup weźmie udział w nabożeństwie słowa Bożego w Katedrze Poznańskiej w intencji prześladowanych za wiarę chrześcijan w różnych częściach świata. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 19.00.

Gorąco prosimy wszystkich wierzących, a szczególnie zaangażowanych w różne wspólnoty parafialne, aby swoją modlitewną obecnością w Katedrze udzielili wsparcia udręczonemu Kościołowi w Nigerii.

Biskup Grzegorz Balcerek

Wikariusz Generalny