Dodano: 2013-10-24, Dzień Modlitw o Kanonizację Błogosławionych i Beatyfikację Sług Bożych

KURIA METROPOLITALNA                                        Poznań, dnia 21 października 2013 roku

ul. Ostrów Tumski 2                                                                                             N. 5816/2013

tel.  +48 61 851 28 00

kuria@archpoznan.pl

www.archpoznan.pl

K o m u n i k a t

Podobnie jak w latach ubiegłych, w niedzielę 3 listopada br., obchodzony będzie Dzień Modlitw o Kanonizację Błogosławionych i Beatyfikację Sług Bożych z Archidiecezji Poznańskiej. Do grona tych osób zalicza się m.in.: bł. Edmunda Bojanowskiego, bł. Siostrę Sancję Janinę Szymkowiak, o. Bernarda z Wąbrzeźna, ks. Wawrzyńca Kuźniaka, ks. Kazimierza Rolewskiego, ks. Aleksandra Żychlińskiego, ks. Stanisława Streicha, ks. Ignacego Posadzego, ks. Aleksandra Woźnego, o. Euzebiusza Huchrackiego, dr. Kazimierza Hołogę, Jadwigę Zamoyską.

W oczekiwaniu na chwałę ołtarzy tych Osób, które żyły i realizowały świętość na wielkopolskiej ziemi, w niedzielę, 3 listopada br. o godzinie 10.00., w Bazylice Archikatedralnej w Poznaniu zostanie odprawiona Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego Metropolity Poznańskiego. Do udziału w tej uroczystości zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy są związani ze środowiskami, w jakich żyli nasi kandydaci na ołtarze.

Biskup Grzegorz Balcerek

Wikariusz Generalny