Dodano: 2013-10-24, SPOTKANIE Z JOSÉ PRADO FLORESEM

KURIA METROPOLITALNA                                        Poznań, dnia 17 października 2013  roku

ul. Ostrów Tumski 2                                                                                             N. 5762/2013

tel.  +48 61 851 28 00

kuria@archpoznan.pl

www.archpoznan.pl

JAK UCZYNIĆ PARAFIĘ MIEJSCEM EWANGELIZACJI

SPOTKANIE Z JOSÉ PRADO FLORESEM

Zapraszamy na nabożeństwo słowa Bożego, w czasie którego modlić się będziemy o ducha ewangelizacji w naszym Kościele. Gościem spotkania będzie świecki ewangelizator José Prado Flores z Meksyku. Celebracja odbędzie się w środę 6 listopada 2013 r. godz. 18.00 w kościele pw. Nawiedzenia NMP na Osiedlu Bohaterów II Wojny Światowej w Poznaniu. Nabożeństwo potrwa ok. 3 godziny. W ramach spotkania nie będzie celebrowana Eucharystia.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych odnową wspólnot parafialnych, zarówno kapłanów, osoby życia konsekrowanego, jak i wiernych świeckich, a wśród nich członków Parafialnych Rad Duszpasterskich, Dzieła Biblijnego im. Jana Pawła II, Akcji Katolickiej, ruchów i stowarzyszeń katolickich, nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej oraz osoby spotykające się w kręgach biblijnych. Prosimy zabrać ze sobą Biblię.

Przy kościele znajduje się duży parking. Organizatorzy nie przewidują kart wstępu. Ze względów logistycznych prosimy o zgłoszenie grup na adres: duszpasterski@archpoznan.pl podając nazwę parafii/grupy, osobę odpowiedzialną za grupę oraz ilość osób.

Po spotkaniu będzie można nabyć najnowszą książkę naszego gościa „Nowi ewangelizatorzy dla nowej ewangelizacji” wydaną przez Wydawnictwo Święty Wojciech.

Organizatorami spotkania są: Wydział Duszpasterski i Referat ds. Ewangelizacji Kurii Metropolitalnej oraz Szkoła Nowej Ewangelizacji Wspólnota Św. Barnaby w Poznaniu.

José Prado Flores urodził się 15 maja 1947 w stolicy Meksyku. Studiował w filozofię i teologię  w Meksyku. W 1977 ukończył studia w Międzynarodowy Instytut Katechetyki i Duszpasterstwa Lumen Vitae w Brukseli. Jako świecki ewangelizator prowadził wykłady w Meksyku (Instituto De Sagrada Escritura, Instituto Superior de Estudios Eclesiasticos, Instituto Biblico Catolico w Guadalajarze) i we Włoszech (Instytut Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej w Rzymie). Jest autorem wielu artykułów i książek dotyczących teologii pastoralnej i duchowości katolickiej oraz Nowej Ewangelizacji. Książki Prado Floresa były tłumaczone na wiele języków w tym na język polski. W 1980 r. założył Szkołę Ewangelizacji Świętego Andrzeja (SESA), która dziś obejmuje ok. 2000 szkół w 82 krajach. Wraz z Arcybiskupem Stanisławem Gądeckim Metropolitą Poznańskim brał udział w październiku 2012 r. w Rzymie w XIII Sesji Zwyczajnej Synodu Biskupów poświęconej Nowej Ewangelizacji.

Biskup Grzegorz Balcerek

Wikariusz Generalny