Dodano: 2013-09-12, Forum Duszpasterskie

Poznań, dnia 11 września 2013 roku

N. 5009/2013

Umiłowani Archidiecezjanie!

W pierwszą niedzielę Adwentu 2013 roku rozpoczniemy realizację nowego, czteroletniego programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce (2013-2017), któremu towarzyszyć będzie hasło „Przez Chrystusa, z Chrystusem, w Chrystusie. Przez wiarę i chrzest do świadectwa”.

Przez najbliższy rok zgłębiać treść wiary w Syna Bożego. Podobnie jak w latach ubiegłych – w ramach Poznańskiego Forum Duszpasterskiego – w sobotę, dnia 28 września br. odbędzie się sesja przybliżająca niektóre praktyczne zagadnienia związane z realizacją tego zagadnienia.

Bardzo serdecznie zapraszam do udziału we wrześniowym Forum Duszpasterskim, zarówno osoby świeckie jak i duchowne, członków różnych ruchów i stowarzyszeń katolickich, a nade wszystko przedstawicieli Parafialnych Rad Duszpasterskich (2-3 osoby z parafii), którzy są odpowiedzialni za realizację programu duszpasterskiego w swoich parafiach.

Sesję rozpocznie o godz. 10.00 w kościele pw. św. Rocha w Poznaniu Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. abpa Celestino Migliore, nuncjusza apostolskiego w Polsce. Następnie – w Sali Centrum Wykładowo-Konferencyjnego Politechniki Poznańskiej – będą miały miejsce wystąpienia zaproszonych gości, m.in. o. Marko Rupnika SJ z Rzymu i o. Leona Knabita OSB z Tyńca.

Cieszymy się, że z roku na rok zwiększa się liczba uczestników tych spotkań. Ufam, że w tym spotkaniu wezmą udział przedstawiciele każdej parafii naszej Archidiecezji, do czego gorąco zachęcam.

Z serca płynącym błogosławieństwem!

+ Stanisław Gądecki

Arcybiskup Metropolita Poznański