Abp Stanisław Gądecki - odpust Matki Bożej Szkaplerznej

W niedzielę 15 lipca 2018 roku o godz. 12.00 Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gadecki Metropolita Poznański odprawił uroczystą sumę odpustowa ku czci Matki Bożej Szkaplerznej.

Księdza Arcybiskupa powitał proboszcz Ksiądz Kanonik Piotr Markiewicz. Przedstawiciele rady Parafialnej - Paweł Dudziak, Jan Janicki i Tomasz Bartkowiak wręczyli Księdzu Arcybiskupowi statuetkę z widokiem kościoła. Pani Ilona Konieczna przedstawiła krótką historię naszego Kościoła.

Parafia Czacz Parafia Czacz Parafia Czacz Parafia Czacz Parafia Czacz Parafia Czacz Parafia Czacz Parafia Czacz Parafia Czacz Parafia Czacz Parafia Czacz Parafia Czacz

Przed zakończeniem Mszy Świętej przedstawicielki Róż Żywego Różańca - Barbara adamczak, Helena Fryder i Maria Szul wręczyły Księdzu Arcybiskupowi ornat koloru zielonego, jako dar do przekazania na misje lub do budującej się nowej parafii.

Parafia Czacz Parafia Czacz

Burmistrz Gminy Śmigiel pani Małgorzata Adamczak wręczyła Księdzu Proboszczowi kwiaty i płaskorzeźbą przedstawiającą Archanioła Michała, jako pamiątkę jubileuszu, która pozostanie w parafii.

Parafia Czacz Parafia Czacz Parafia Czacz

Po udzieleniu błogosławieństwa Ksiądz Arcybiskup błogosławił dzieci i razem z kapłanami obecnymi na uroczystości udał się na posiłek na probostwie.

Parafia Czacz Parafia Czacz Parafia Czacz Parafia Czacz Parafia Czacz Parafia Czacz Parafia Czacz

Wydrukuj tekst...