Dodano: 2015-10-02, CARITAS - jesienna zbiórka żywności

Poznań, dnia 21.09.2015 r

K O M U N I K A T

Caritas  Archidiecezji Poznańskiej

Po raz czternasty  Caritas Archidiecezji Poznańskiej, przeprowadza na poznańskich targowiskach w dniach od 12 do 17 października br. jesienną zbiórkę płodów rolnych oraz innych produktów żywnościowych dla Jadłodajni Caritas prowadzonych w Poznaniu przy współpracy zgromadzeń zakonnych: Sióstr Albertynek przy ul. Ks. Piotra Ściegiennego 133, Sióstr Urszulanek przy ul. Taczaka 7/16 , Sióstr Elżbietanek przy ul. Łąkowej 4 oraz Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi.

Jadłodajnie Caritas każdego dnia wydają w samym tylko Poznaniu łącznie       około 1500 darmowych ciepłych posiłków oraz chleb. Każdego dnia potrzeba na ten cel zużyć po kilkadziesiąt kilogramów różnych produktów / ziemniaków, włoszczyzny, kaszy, ryżu, makaronu oraz mięsa i podrobów. Z roku na rok liczba potrzebujących tego rodzaju wsparcia wzrasta. Przychodzą nie tylko bezdomni, ale bezrobotni, rodziny wielodzietne, emeryci, renciści oraz osoby które znalazły się w sytuacji kryzysowej i mimo, że mają dach nad głową to nie stać je na ciepły posiłek.

Kwesta będzie prowadzona każdego dnia od 12 do 17 października  na następujących rynkach: Łazarskim, Jeżyckim, Bernardyńskim, Wildeckim, Wielkopolskim i na Oś. Jagielońskim w godzinach od 8 – 15 tej.  W tym samym czasie chcemy również przeprowadzić kwestę w Markecie Selgros Cash and Carry przy ul . Zamenhofa. O dar serca prosimy zarówno sprzedawców, jak i kupujących. Żywność i pozostałe artykuły przyjmowane będą przez siostry zakonne przy samochodach oznaczonych logo Caritas, ustawionych na targowisku lub w jego pobliżu.  Istnieje także możliwość przekazywania artykułów spożywczych bezpośrednio do wymienionych wyżej jadłodajni.

Za dobroć i wrażliwość serca składamy serdeczne „Bóg zapłać” .

Ks . Mateusz Napierała

Z-ca Dyrektora