Dodano: 2015-08-29, Święto Młodych Archidiecezji Poznańskiej

Święto Młodych w Archidiecezji Poznańskiej

19 września 2015 roku

Czcigodni Duszpasterze,

w sobotę 19 września 2015 roku odbędzie się Święto Młodych, które w tym roku obchodzić będziemy pod hasłem Błogosławieni czystego serca (Mt 5,8). Tydzień wcześniej w dniach  12 i 13 września organizowane są warsztaty muzyczne, na które można zapisywać zespoły oraz osoby indywidualne. Więcej informacji na stronie www.jordan-poznan.pl.

Plan święta przedstawia się następująco:

Katedra Poznańska

godz. 09:00             - Robert Litza o czystym sercu,

godz. 11:10             - ojciec Patefon o demonie nieczystości,

godz. 12:00             - posiłek,

godz. 13:00             - ojciec Jordan Śliwiński o czyszczeniu serca,

godz. 14:30             - Msza święta pod przewodnictwem ks. abp. Stanisława Gądeckiego,

godz. 16:00             - przemarsz na Plac Wolności,

Plac Wolności

godz. 16:30            - koncerty Chusti, kleryków ASD oraz 2Tm2,3

Zapraszamy młodzież z każdej parafii Archidiecezji oraz duszpasterstw i stowarzyszeń wraz z kapłanami. Prosimy również służbę liturgiczną do asysty podczas Mszy świętej. Zachęcamy, aby na przemarsz między Katedrą a Placem Wolności zabrać ze sobą chorągwie, transparenty religijne, sztandary parafialne itp. Podczas święta młodzi ludzie zaangażowani w organizację ŚDM będą udzielać informacji dotyczących przygotowań w dekanatach do dni w diecezji „Jordan” oraz rejestracji na Światowe Dni Młodzieży.

Biskup Grzegorz Balcerek

Wikariusz Generalny