Dodano: 2016-04-14, PARAFIALNA PIELGRZYMKA 2016 R.

Zapraszamy na spotkanie w niedzielę 17 kwietnia 2016roku o godz. 15.00 w kościele parafialnym w Czaczu

PIELGRZYMKA DO SANKTUARIÓW: PARYŻA, LOURDES,
MONT SAINT-MICHEL, LISIEUX I BRUKSELI.

09.05 – 15.05.2016

Dzień 1

4.45 – zbiórka uczestników pielgrzymki, a następnie o godzinie 5.00 wyjazd do Paryża. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

Dzień 2

Rozpoczniemy zwiedzanie Paryża - miasta o swoistym uroku, stolicy Francji, ale często nazywanego też stolicą świata. Historycznym centrum Paryża jest wyspa Cite, od której rozpoczniemy poznawanie tego urokliwego miasta. Poznamy więc Katedrę Notre Dame, Ratusz Miejski i Centrum Kultury im. G. Pompideu (zewnątrz). W dalszej części tego spaceru odwiedzimy Pałac Królewski, w którym rezydował słynny kardynał Richelieu, dojdziemy do Luwru, który pierwotnie spełniał funkcję warowni – przebudowany przez Franciszka I, a następnie przez Katarzynę spełniał rolę rezydencji królewskiej. Ostatecznie dzisiaj jest siedzibą jednego z największych muzeów świata, którego wnętrz jednak nie będziemy oglądali. Sprzed Luwru udamy się na Plac Concorde i stamtąd autokarem w okolice Wieży Eiffla (wstęp na wieżę około 15 €/os.). Będzie czas wolny na przejazd statkiem po Sekwanie (wstęp około 12 €/os.). Zobaczymy również  Łuk Triumfalny oraz Grób Nieznanego Żołnierza na Placu Gwiazdy, będzie pobyt na Polach Elizejskich skąd dojedziemy do dzielnicy Montmartre, gdzie zobaczymy słynny Moulin Rouge, Plac Pigal, Plac Terre z jego wspaniałą atmosferą oraz Bazylikę Cacre – Coeur. W trakcie zwiedzania przewidziane są przerwy na zjedzenie posiłku wieczornego i udział w Mszy św. w Kaplicy Cudownego Medalika. Przejazd na nocleg w Blois.

Dzień 3

Dzień przeznaczony na dojazd do Lourdes - zakwaterowanie w hotelu na dwie kolejne noce. W trakcie przejazdu przerwa wypoczynkowa na plaży nad Oceanem Atlantyckim. Wieczorem przewidujemy udział w procesji różańcowej z lampionami.

Dzień 4

Dzień przeznaczony na pobyt w Lourdes – największym Sanktuarium Maryjnym we Francji mającym duży wpływ na każdego kto nawiedza to cudowne miejsce. W dniu tym przewidziana jest Msza św. na terenie Sanktuarium, Droga Krzyżowa, Procesja Eucharystyczna, Procesja Maryjna, zwiedzanie miejsca urodzenia Św. Bernadety oraz jej muzeum, pobyt przy grocie a także możliwość zanurzenia w wodzie ze źródła. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 5

5.00 - wyjazd do Mont Saint-Michel – Sanktuarium Góry Świętego Michała. Znajduje się tam wspaniałe opactwo benedyktynów wzniesione na małej wysepce. Według legendy Archanioł Michał nakazał w 708 roku Aubertowi, biskupowi Avranches, zbudowanie w tym miejscu kaplicy (wstęp do klasztoru ok.10 €/os). W trakcie przejazdu przerwa na Mszę św. w Bazylice św. Marcina w Tulonie. Zakwaterowanie w hotelu w przy wyspie Mont Saint-Michel.

Dzień 6

Po śniadaniu Msza św. w Klasztorze na Mont Saint-Michel, a następnie udamy się do Lisieux. Do tego Sanktuarium każdego roku przybywa ponad milion pielgrzymów. Lisieux - miasto św. Teresy od Dzieciątka Jezus, nazwanej w 1910 roku przez Piusa X „największą świętą czasów współczesnych” Do tego Sanktuarium wstęp ok. 10 €/os.. Nocleg w hotelu w okolicy Lille.

Dzień 7

Po śniadaniu wyjazd do Brukseli, gdzie zwiedzimy: Katedrę św. Michała Archanioła (Msza św.), poznamy wielki Plac z gotyckim Ratuszem, Dom Króla i zdobionymi kamienicami cechowymi. Czas wolny na pasażu handlowym św. Hubera. Po zrealizowaniu programu wyjazd powrotny do kraju.

Cena: 2190,00 PLN/os.

Termin wyjazdu: 09.05 – 15.05.2016

W cenę wyjazdu wliczono: obsługę 2 kierowców i opiekę pilota na trasie pielgrzymki, ubezpieczenie NW (następstw nieszczęśliwych wypadków) i KL (kosztów leczenia poza granicami Polski), przejazd autokarem z klimatyzacją, wc, video, barkiem obsługiwanym przez kierowców, śniadania od 2-go dnia do 7-go dnia (z wyjątkiem dnia 5-go gdzie otrzymamy pakiet śniadaniowy), posiłek wieczorny od 2-go dnia do 6-go dnia, pokoje 2 os. 3 i 4 os. na życzenie (dopłata do pokoju 1 os. 95 €/os.), słuchawki dla uczestników pielgrzymki w cenie.

Uczestnicy zabierają ze sobą: ważny dowód osobisty lub paszport oraz pieniądze na opłatę wstępów i własnych wydatków.

Uczestnik może skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia od rezygnacji z udziału w pielgrzymce. W takim przypadku należy to pisemnie zgłosić przedstawicielowi Biura. Koszt takiego ubezpieczenia to około 3%  ceny wyjazdu.

Konto pielgrzymki

Bank Spółdzielczy w Śmiglu