Dodano: 2015-06-20, Spotkanie Młodych „Góra Tabor”

1.      Tam anioły spędzają wakacje…

Tegoroczne Spotkanie Młodych „Góra Tabor”, przypadające od 1 do 5 lipca, już po raz trzeci odbędzie się na terenie nowicjatu chrystusowców w Mórkowie koło Leszna. Przebiegać będzie pod hasłem „Wstanę i pójdę”. Organizatorami są Parafia pw. Wszystkich Świętych w Mórkowie  i  Towarzystwo Chrystusowe.

Góra Tabor to nie tylko rekolekcje, to przede wszystkim piękne wakacje młodych Chrystusa, koncerty, konferencje, siatkówka, warsztaty… coś dla ducha i ciała! Chcemy pokazać, że wiara nie jest nudna. O tym mówić będą nasi goście: s. Anna Bałchan, Ewa i Tomek Liszkowscy oraz misjonarz konsolata Ashenafi Abebe.

Wszystkie potrzebne informacje można znaleźć na stronie: www.goratabor.org  oraz na fanpage’u Góry Tabor na Facebooku (https://www.facebook.com/gora.tabor).

Kontakt ks. Marcin Stefanik SChr kom: 503 92 70 92, email:pow@chrystusowcy.pl

I tam, nie może Ciebie zabraknąć. Przybywaj, by się przemienić.

2.

Chrzest – początek i brama wiary (Kongres Liturgicznej Służby Ołtarza Poznań 2015)

aby powrócić do źródeł wiary, momentu chrztu

Zgromadzenie Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii we współpracy z Duszpasterstwem Służby Liturgicznej Archidiecezji Poznańskiej organizują XI Kongres Liturgicznej Służby Ołtarza. Odbędzie się on w Poznaniu, w Domu Głównym chrystusowców w dniach 25-30 sierpnia 2015 roku. Podejmiemy tematykę chrzcielną z akcentem na znaczenie i przebieg obrzędu sakramentu chrztu, rozumienie symboliki chrzcielnej, roli rodziców chrzestnych, duchowości chrzcielnej.

Do udziału zapraszamy ministrantów i lektorów ze szkół gimnazjalnych i średnich. Parafia może zgłosić maksymalnie pięciu uczestników. Koszt spotkania 80 zł. W programie Kongresu m.in.: warsztaty poszerzające wiedzę i praktyczne umiejętności liturgiczne, kurs lektorski i dla ceremoniarzy, warsztaty biblijne, pielgrzymka LSO, zwiedzanie miejsc związanych z początkami chrześcijaństwa w Polsce.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.chrystusowcy.pl/pow

kontakt: ks. Marcin Stefanik SChr; kom: 503 92 70 92; mail: mstefanik@chrystusowcy.pl

zgłoszenia poprzez formularz na stronie internetowej lub mailem.

Znajdź nas na Facebook’u J (https://www.facebook.com/kongresLSO)

-----------------------------------

ks. Marcin M. Stefanik SChr