Dodano: 2015-05-22, Widowisko słowno-muzyczne poświęcone Błog. Edmundowi Bojanowskiemu

KURIA METROPOLITALNA                                                   Poznań, dnia 13 maja 2015 roku

ul. Ostrów Tumski 2                                                                                                             N. 2516/2015

tel.  +48 61 851 28 00

kuria@archpoznan.pl

www.archpoznan.pl

Czcigodni Księża Proboszczowie,

Grupa inicjatywna Centrum Dzieł Społecznych bł. Edmunda Bojanowskiego, działająca przy parafii pw. Błogosławionego na warszawskim Ursynowie, organizuje 13 czerwca 2015 r. na poznańskiej Malcie (teren przy widowni) widowisko słowno-muzyczne poświęcone Błogosławionemu Wielkopolaninowi. Patronatu honorowego wydarzeniu udzielili Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki i Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Wojciech Polak, Prymas Polski. Partnerem tego przedsięwzięcia jest Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Zamierzeniem organizatorów jest dotarcie z przesłaniem Edmunda Bojanowskiego do jak najszerszych grup społecznych i ukazania Go, jako wzór świętości na dzisiejsze czasy. W prezentowanych tekstach bł. Edmund będzie przedstawiony, jako praktyk Miłosierdzia o nieprzeciętnej wrażliwości na ludzką biedę, wspaniały wychowawca, patriota i człowiek wielkiej wiary.

Widowisko składać się będzie z pięciu „wejść” słownych, pomiędzy którymi wykonanych zostanie kilka piosenek skomponowanych przez Roberta Jansona, lidera zespołu „Varius Manx”, który dał się poznać także, jako kompozytor muzyki do filmu „Świadectwo”. W przekonaniu autorów niektóre utwory mają szansę stać się ogólnopolskimi przebojami. Ostatni utwór będzie wykonany przez rapera i śpiewaczkę operową.

Wykonawcami będą: orkiestra symfoniczna, chóry i gwiazdy polskiej estrady (m.in. Mieczysław Szcześniak, Kuba Badach, Olga Bończak). Całość poprowadzi Szymon Hołownia a narrację poprowadzi Jerzy Zelnik.

Czas trwania widowiska – ok. 1 godziny. Dla publiczności zapewnionych jest 7 tys. miejsc.

Po koncercie organizatorzy zapraszają na zupę ugotowaną według przepisu Edmunda Bojanowskiego. Rozdawana będzie książka wydana specjalnie z okazji wydarzenia na Malcie. Będzie też do nabycia płyta z utworami muzycznymi wykonanymi podczas koncertu.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tym niecodziennym widowisku. Jesteśmy przekonani, że będzie to doskonałe spotkanie z bł. Edmundem Bojanowskim, który właśnie na naszej Wielkopolskiej ziemi żył i pracował. Wstęp bezpłatny, jednak za zaproszeniami. Specjalne karty wstępu można zamawiać i odbierać w Kurii Metropolitalnej – u księdza notariusza Łukasza Kędzierskiego, bądź w biurze Caritas Archidiecezji Poznańskiej, przy Rynku Wildeckim 4a, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00. Informacji telefonicznej lub mailowej udziela Caritas pod numerem 61/8356850, adres mailowy: sekretariat@caritaspoznan.pl.

Plakaty do odebrania w Kurii Metropolitalnej.

Biskup Grzegorz Balcerek

Wikariusz Generalny