Dodano: 2015-05-15, Włowno-muzyczne poświęcone błog. Edmundowi Bojanowskiemu

KURIA METROPOLITALNA                                                    Poznań, dnia 13 maja 2015 roku

ul. Ostrów Tumski 2                                                                                                             N. 2516/2015

tel.  +48 61 851 28 00

kuria@archpoznan.pl

www.archpoznan.pl

Grupa inicjatywna Centrum Dzieł Społecznych bł. Edmunda Bojanowskiego, działająca przy parafii pw. Błogosławionego na warszawskim Ursynowie, organizuje 13 czerwca 2015 r. na poznańskiej Malcie (teren przy widowni) widowisko słowno-muzyczne poświęcone Błogosławionemu Wielkopolaninowi. Patronatu honorowego wydarzeniu udzielili Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki i Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Wojciech Polak, Prymas Polski. Partnerem tego przedsięwzięcia jest Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

Zamierzeniem organizatorów jest dotarcie z przesłaniem Edmunda Bojanowskiego do jak najszerszych grup społecznych i ukazania Go, jako wzór świętości na dzisiejsze czasy. W prezentowanych tekstach bł. Edmund będzie przedstawiony, jako praktyk Miłosierdzia o nieprzeciętnej wrażliwości na ludzką biedę, wspaniały wychowawca, patriota i człowiek wielkiej wiary.

Widowisko składać się będzie z pięciu „wejść” słownych, pomiędzy którymi wykonanych zostanie kilka piosenek skomponowanych przez Roberta Jansona, lidera zespołu „Varius Manx”, który dał się poznać także, jako kompozytor muzyki do filmu „Świadectwo”. W przekonaniu autorów niektóre utwory mają szansę stać się ogólnopolskimi przebojami. Ostatni utwór będzie wykonany przez rapera i śpiewaczkę operową.

Wykonawcami będą: orkiestra symfoniczna, chóry i gwiazdy polskiej estrady (m.in. Mieczysław Szcześniak, Kuba Badach, Olga Bończak). Całość poprowadzi Szymon Hołownia a narrację poprowadzi Jerzy Zelnik.

Czas trwania widowiska – ok. 1 godziny. Dla publiczności zapewnionych jest 7 tys. miejsc.

Po koncercie organizatorzy zapraszają na zupę ugotowaną według przepisu Edmunda Bojanowskiego. Rozdawana będzie książka wydana specjalnie z okazji wydarzenia na Malcie. Będzie też do nabycia płyta z utworami muzycznymi wykonanymi podczas koncertu.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tym niecodziennym widowisku. Jesteśmy przekonani, że będzie to doskonałe spotkanie z bł. Edmundem Bojanowskim, który właśnie na naszej Wielkopolskiej ziemi żył i pracował. Wstęp bezpłatny, jednak za zaproszeniami. Specjalne karty wstępu można zamawiać i odbierać w Kurii Metropolitalnej – u księdza notariusza Łukasza Kędzierskiego, bądź w biurze Caritas Archidiecezji Poznańskiej, przy Rynku Wildeckim 4a, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00. Informacji telefonicznej lub mailowej udziela Caritas pod numerem 61/8356850, adres mailowy: sekretariat@caritaspoznan.pl.

Biskup Grzegorz Balcerek

Wikariusz Generalny