Dodano: 2015-03-26, 70 rocznica śmierci błogosławionej Natalii Tułasiewicz

Drodzy Nauczyciele! Szanowni Państwo!

Zbliża się kolejna, 70 rocznica męczeńskiej śmierci Błogosławionej Natalii Tułasiewicz.  Parafia Świętego Michała Archanioła, na terenie której zamieszkiwała Natalia, pragnie jak najgodniej przeżywać  ten dzień. Będziemy  dziękować Bogu za dar Błogosławionej Natalii dla naszej wspólnoty parafialnej, dla miasta Poznania, dla naszej Ojczyzny, a  także  dla całego Kościoła Świętego.  Potrzebą serca staje się modlitwa za prześladowanych chrześcijan i  o pokój w Europie, o ustanie działań wojennych i zwycięstwo dobra. Pragniemy też prosić o łaskę kanonizacji Bł. Natalii, o Jej wyniesienie do chwały ołtarzy Kościoła Powszechnego.

Centralnym punktem uroczystości będzie Msza Święta sprawowana 31 marca o g. 18.00      przez Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego w naszym parafialnym kościele. Bezpośrednio po jej zakończeniu będzie wystawiona w kościele sztuka teatralna pod tytułem „MISTERIUM MĘKI PAŃSKIEJ. Na ziemię ześlę huragan róż” napisana specjalnie na tę  rocznicę,  a wystawiona przez powstały  przy naszej parafii teatr nataliański, zwany Sceną N.

Wszystkich, którym droga jest pamięć Błogosławionej Natalii Tułasiewicz, którym Ona patronuje, a w szczególności nauczycieli, wychowawców, kapłanów, katechetów,  młodzież, ruchy i stowarzyszenia katolickie działające w parafiach Poznania, Rodzinę Błogosławionej Natalii, Osoby Życia Konsekrowanego, Akcję Katolicką, stowarzyszenia kombatanckie, przedstawicieli mediów  oraz całą Parafialną Wspólnotę Świętego Michała Archanioła, serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy i owocnego przeżywania rocznicowych obchodów. Słowa gorącego zaproszenia kieruję do Mieszkańców domów przy ulicy Śniadeckich. Błogosławiona Natalia, z racji zamieszkiwania (w domu pod numerem 30) , jest w pierwszej kolejności Waszą dumą i Waszym honorem.

W oczekiwaniu na wspólną modlitwę i wspólne przeżywanie rocznicowych obchodów przekazuję słowa serdecznego zaproszenia oraz wyrazy szacunku i szczerej pamięci.

ks. prob. Eugeniusz Guździoł

Zapraszam:  31 marca g. 18.00 -  Msza święta – Kościół pw. Świętego Michała Archanioła

przy  ul. Stolarskiej  7  w  Poznaniu

g. 19.00 –„Misterium Męki Pańskiej. Na ziemię ześlę huragan róż”