Dodano: 2015-03-26, Konkurs fotograficzny "CZAS NA ŻYCIE"

Regulamin konkursu fotograficznego „Czas na życie”

1.       Organizator

Organizatorem konkursu fotograficznego „Czas na życie” jest Komitet Organizacyjny Archidiecezjalnego Marszu dla Życia w Poznaniu z siedzibą przy ul. Ostrów Tumski 9, 61-109 Poznań. Zasady konkursu określa niniejszy regulamin, który jest dostępny w siedzibie Organizatora oraz na stronie internetowej www.marszdlazycia.pl.

2.       Cel konkursu

Konkurs ma na celu:

• propagowanie wśród dzieci i młodzieży szacunku dla każdego człowieka, również nienarodzonego,
  • uwrażliwienie na piękno każdego życia i relacji międzyludzkich, na drugiego człowieka,
  • zwrócenie uwagi na istotę dobrego przeżycia każdego dnia i odejścia od biegu dzisiejszego świata sterowanego pieniądzem i dążeniem do kariery, w opozycji do „życia na czas”,
  • uczenie humanistycznego spojrzenia na dzieci nienarodzone ze szczególnym podkreśleniem, że życie człowieka zaczyna się w momencie poczęcia,
  • promocja Archidiecezjalnego Marszu dla Życia, który przejdzie ulicami Poznania 17 maja 2015 roku.

3.       Uczestnicy

W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież w wieku od 7 do 17 lat.

4.       Warunki przystąpienia do konkursu, harmonogram

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest przekazanie swojej pracy Organizatorowi najpóźniej do
dnia 30 kwietnia 2015 roku (włącznie). Obowiązuje data stempla pocztowego.

Sposób przesyłania zdjęć:

• Zdjęcia w formie elektronicznej należy przesłać na adres: biuro@poznan.ksm.org.pl. Pojedyncze zdjęcie nie może być większe niż 3 MB. Każde zdjęcie należy przesłać w osobnej wiadomości e-mail. W treści wiadomości muszą znaleźć się następujące informacje: imię, nazwisko i wiek autora zdjęcia oraz szkoła, do której uczęszcza. Przyjęcie zdjęcia przez Organizatora następuje po otrzymaniu przez Uczestnika zwrotnej wiadomości potwierdzającej odebranie zgłoszenia.
  • Zdjęcia w formie papierowej należy przesłać na adres: Ostrów Tumski 9, 61-109 Poznań. Żaden z wymiarów zdjęcia nie może przekroczyć 210 i 297 mm (format A4). Zdjęcia każdego Uczestnika należy przesyłać w osobnej kopercie wraz z następującymi informacjami: imię, nazwisko i wiek autora zdjęcia oraz szkoła, do której uczęszcza.

5.       Wymagania dotyczące prac konkursowych

Każdy Uczestnik może przesłać na konkurs maksymalnie 3 zdjęcia. W przypadku nadesłania większej ilości zdjęć przez Uczestnika, Organizator zastrzega sobie prawo do wyboru 3 zdjęć.

6.       Finał i rozstrzygnięcie konkursu

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 17 maja 2015 roku.

Oceny nadesłanych prac dokona i werdykt sformułuje jury złożone z członków Komitetu Organizacyjnego Archidiecezjalnego Marszu dla Życia w Poznaniu.

Jury wybierze 10 zwycięskich zdjęć. Zostaną one zaprezentowane podczas festynu poprzedzającego Archidiecezjalny Marsz dla Życia w Poznaniu dnia 17 maja 2015 roku. Wówczas zostaną też wręczone zwycięzcom atrakcyjne nagrody.

7.       Informacje dodatkowe

Ostateczna interpretacja regulaminu należy do Organizatora.

W wątpliwych kwestiach informacji udziela:
Marzena Kasprzak, koordynator Archidiecezjalnego Marszu dla Życia 2015
biuro@poznan.ksm.org.pl