Dodano: 2015-01-17, Tydzień Ekumeniczny

KURIA METROPOLITALNA                                       Poznań, dnia 15 stycznia 2015 roku

ul. Ostrów Tumski 2                                                    N. 158/2015

tel.  +48 61 851 28 00

kuria@archpoznan.pl

www.archpoznan.pl

K O M U N I K A T

Jak co roku, w dniach od 18 do 25 stycznia, wraz z chrześcijanami na całym świecie, będziemy modlić się o jedność chrześcijan. Hasłem tegorocznego Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan są słowa Jezusa wypowiedziane do Samarytanki: „Daj Mi pić!” (por. J 4,7). Wybór hasła i przygotowane teksty modlitewne na obchody tego Tygodnia są owocem pracy chrześcijan z Brazylii.

Niechaj intencja jedności stanie się przedmiotem intensywnej modlitwy zarówno osobistej, jak i w czasie nabożeństw parafialnych. Zachęcamy do licznego udziału w centralnych ekumenicznych nabożeństwach, które odbywać się będą w świątyniach Kościołów różnych wyznań naszej Archidiecezji.

Szczegółowy plan spotkań i nabożeństw ekumenicznych umieszczony jest na plakacie. Komunikat prosimy odczytać w niedzielę, dnia 18 stycznia 2015 roku. Dotyczy on dekanatów: poznańskich, podpoznańskich, kościańskiego, leszczyńskiego, pniewskiego i śmigielskiego.

Biskup Grzegorz Balcerek

Wikariusz Generalny