Dodano: 2014-11-29, Procesja Światła

KURIA METROPOLITALNA                                             Poznań, dnia 20 listopada 2014 roku

ul, Ostrów Tumski 2                                                       N. 6633/2014

tel.  +48 61 851 28 00

kuria@archpoznan.pl

www.archpoznan.pl

Zaproszenie do uczestnictwa w Procesji Światła

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Poznania do uczestnictwa w Procesji Światła, którą poprowadzi Metropolita Poznański Arcybiskup Stanisław Gądecki w poniedziałek 8 grudnia 2014 roku o godz.1800 w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Procesja wyruszy z kościoła św. Małgorzaty na Śródce i przejdzie przez most Biskupa Jordana do Figury Matki Bożej przy kościele Panny Maryi in Summo na Ostrowie Tumskim.

Przejdziemy z modlitwą różańcową i śpiewem, z zapalonymi lampami (lampiony, znicze), rozważając tajemnice światła, aby podziękować Bogu za łaskę wiary, która na tej ziemi rozświetla drogi naszego życia od ponad tysiąca lat.

Po procesji, około godziny 1900, będzie w katedrze Msza św.

Biskup Grzegorz Balcerek

Wikariusz Generalny