Dodano: 2014-10-30, Dzień modlitw o kanonizację i beatyfikację

KURIA METROPOLITALNA                                        Poznań, dnia 23 października 2014 roku

ul. Ostrów Tumski 2                                                                                             N. 6097/2014

tel.  +48 61 851 28 00

kuria@archpoznan.pl

www.archpoznan.pl

Dzień Modlitw o Kanonizację Błogosławionych i Beatyfikację Sług Bożych

Podobnie jak w latach ubiegłych, w niedzielę 9 listopada 2014 roku, obchodzony będzie Dzień Modlitw o Kanonizację Błogosławionych i Beatyfikację Sług Bożych z Archidiecezji Poznańskiej. Do grona tych osób zalicza się m.in.: bł. Edmunda Bojanowskiego, bł. Siostrę Sancję Janinę Szymkowiak, o. Bernarda z Wąbrzeźna, ks. Wawrzyńca Kuźniaka, ks. Kazimierza Rolewskiego, ks. Aleksandra Żychlińskiego, ks. Stanisława Streicha, ks. Ignacego Posadzego, ks. Aleksandra Woźnego, o. Euzebiusza Huchrackiego, dr. Kazimierza Hołogę i Jadwigę Zamoyską.

W oczekiwaniu na chwałę ołtarzy tych Osób, które żyły i realizowały świętość na wielkopolskiej ziemi, w niedzielę, 9 listopada br. o godzinie 10.00., w Bazylice Archikatedralnej w Poznaniu zostanie odprawiona Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego Metropolity Poznańskiego.

Do udziału w tej uroczystości zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza tych, którzy są związani ze środowiskami, w jakich żyli nasi kandydaci na ołtarze.

Biskup Grzegorz Balcerek

Wikariusz Generalny