Dodano: 2014-09-05, Jubileusze małżeńskie w 2014 roku

KURIA METROPOLITALNA                                             Poznań, dnia 2 września  2014 roku

ul. Ostrów Tumski 2

tel.  +48 61 851 28 00

kuria@archpoznan.pl

www.archpoznan.pl

K O M U N I K A T

Czcigodny Księże Proboszczu

Podobnie jak w ubiegłym roku, chcemy pośród rozmaitych działań duszpasterskich zwrócić szczególną uwagę na tajemnicę Sakramentu Małżeństwa i podkreślić wielką wartość życia rodzinnego. Dobrze, aby dokonywało się to przez wskazywanie na świadectwo par małżeńskich, które już od lat realizują łaskę sakramentu w swoim życiu.

W związku z tym pragniemy, również w tym roku, zaprosić do Bazyliki Archikatedralnej małżeństwa, które przeżywają 25 i 50 rocznicę udzielenia Sakramentu Małżeństwa. Uroczysta Msza św. celebrowana przez JE Ks. Biskupa Grzegorza Balcerka, połączona z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich, zostanie odprawiona w niedzielę 14 września br. o godz. 16.00. Po Mszy św. przewidziane jest również spotkanie księdza Biskupa z czcigodnymi Jubilatami w gmachu Arcybiskupiego Seminarium Duchownego.

Podobnie jak w ubiegłych latach do dyspozycji będą również zaproszenia dla par małżonków, które obchodzą swe jubileusze z parafii Księdza Proboszcza. Szczególnie w parafiach poznańskich prosimy o zachęcenie Jubilatów do wzięcia udziału w tej uroczystości poprzez osobistą rozmowę i wręczenie wspomnianych zaproszeń.

Biskup Grzegorz Balcerek

Wikariusz Generalny