Dodano: 2014-07-17, Zbiórka elaktrośmieci

Księże Proboszczu,

Drodzy Parafianie!

Caritas Archidiecezji Poznańskiej organizuje akcję „Przekaż Ciepło”. Ma ona na celu wsparcie osób, których nie stać na ogrzanie swoich mieszkań w czasie zimy. Także tych, którzy mają problemy z opłacaniem rachunków za energię. Najczęściej są to rodziny wielodzietne, chorzy, bezrobotni. W ramach tej akcji przy współpracy z firmą Elektro Recykling chcemy przeprowadzić zbiórkę zepsutych urządzeń elektrycznych na terenie parafii pw. Świętego Michała Archanioła w Czaczu.

Elektrośmieci to: stare telewizory, komputery, laptopy, odkurzacze, suszarki, pralki, lodówki, komórki – wszystko, co można było podłączyć do prądu.

Prosimy parafian, którzy posiadają elektrośmieci i chcą się ich pozbyć o dostarczanie ich na terenie parafii w dniach od 21 do 23 lipca - na podwórze probostwa.

Z każdej tony uzbieranych elektrośmieci Caritas Archidiecezji Poznańskiej uzyskuje 150 złotych na zakup opału, wsparcie przy opłatach za energię, dla najbardziej potrzebujących.

Pragniemy, aby zbiórka elektrośmieci przyniosła wszystkim wiele dobra i była z korzyścią zarówno dla parafian jak i potrzebujących pomocy.

Ks. Waldemar Hanas

Koordynator projektu: