Dodano: 2014-07-11, Tulce - zaproszenie

Tulce, 11.07.2014 r.

Zaproszenie!

Zwracam się z serdecznym zaproszeniem na niedzielę 20 lipca 2014 r., godz. 17.00 na Mszę Świętą, a następnie procesyjne przejście do źródełka na miejscu domniemanych objawień Tuleckiej Pani.

Msza Święta, której przewodniczył będzie Eminencja Ks. Kard. Zenon Grocholewski będzie jednocześnie uroczystością Rok Jubileuszu 650. lat od  pierwszej potwierdzonej informacji dotyczącej istnienia naszej parafii pw. Narodzenia NMP w Tulcach oraz 35. lat koronacji cudownej figury Tuleckiej Pani koronami papieskimi 2 września 1979 roku.

Przed Mszą Świętą przy krzyżu misyjnym będzie poświęcenie „ossarium” na pamiątkę pochowanym w Tuleckiej ziemi od XII do XIX wieku, po m.in. tegorocznych wykopaliskach w związku z przebudową muru.

Licząc na przyjęcie mojego zaproszenia przesyłam najserdeczniejsze słowa pozdrowienia z zapewnieniem o nieustannej modlitwie przed Tulecką Panią.

ks. Marian Libera

kustosz sanktuarium

ks. Marian Libera

63-004 Tulce, Pocztowa 1

tel. 600251354

Ps. Według ustnych przekazów, m.in. na skraju parku, od strony ul. Średzkiej jest cudowne źródełko, przy którym objawiła się Matka Boska i kazała wybudować kościół na najwyższym miejscu w Tulcach.

„Od wieków Maryjne objawienia wpisują się w pewien przedziwny schemat – Maryja ukazuje się najczęściej przy źródle albo na drzewie, bywa też, że w pobliżu miejsca objawienia wytryskuje źródło z cudowną, uzdrawiającą wodą”. (Wyd. Rafael „Maryja mówi do Polaków” )

Świadectwem wiary w uzdrawiającą moc wody z Tuleckiego źródełka jest zdarzenie opisane we Wspólnocie z dnia 23.02.2014 nr 120. Dotyczy Teresy Labijak z Rydzewa, która po Mszy św. odpustowej w 1953 lub 1954 r. poszła do źródełka i napiła się wody, choć nigdy nie piła zimnych napojów ze względu na codzienne ostre bóle żołądka. Po wypiciu wody p. Teresa twierdziła, że została uzdrowiona w sposób natychmiastowy i trwały.

Wielu parafian i pielgrzymów również obecnie zawdzięcza Tuleckiej Pani liczne łaski.